Подравка Talianetta ве наградува и ова лето!2020-09-04T11:17:43+02:00

Подравка Talianetta ве наградува и ова лето!

КАКО ДО НАГРАДА?

Kупи било кои 2 Talianetta производи – рижото или тестенини (Talianetta резанки во сос од печурки, Talianetta макарони наполитана, Talianetta тестенини карбонара, Talianetta макарони болоњезе, Talianetta со 4 вида сирења, Talianetta рижото со печурки, Talianetta рижото со домати и моцарела, Talianetta рижото со пилешко и куркума), зачувај ја сметката, пополни го онлајн формуларот и освој парични награди.

Наградната игра е завршена

Додека го очекуваш извлекувањето пробај ги Талианетите во различни комбинации!

Егзотично рижото со пилешко месо и куркума
15 мин.
Брзо рижото со печурки
20 мин
Похувани кнедли со 4 вида сирење
30 мин
Потпечени тестенини со 4 видови сирење
Торта со макарони Болоњезе
45 мин.
Потпечени тестенини со спанаќ и сирење
35 мин.
Потпечени резанки со сос од печурки
30 мин.

ПОДГОТВИ БРЗО И УЖИВАЈ ПОЛЕКА!

Има денови кога сакаш да прошеташ до супермаркетот, со часови да разгледуваш рецепти за готвење, да сецкаш кромид, да динсташ, додаваш, сервираш, декорираш. А има и денови кога едноставно сакаш да се наградиш. Без оглед за кој вкус станува збор, нема потреба за компромис, мора да биде брзо и – вкусно!

ЗАПОЗНАЈ ГИ ТАЛИАНЕТИТЕ

Пробај ги сите Талианети!

Резанки со сос од печурки

Тестенини Карбонара

Тестенини со 4 сирења

Макарони Наполетана

Макарони болоњезе

Рижото со печурки

Рижото со пилешко и куркума

Рижото со домати и моцарела